ÜRETİM   

ÜRÜN STANDARTLARI


Dünyanın önde gelen Standard organizasyonu, TS EN, ASTM, AWWA, ISO tarafından geliştirilen Standartları sıhhi kanalizasyon, su ve endüstriyel atık taşıma dahil olmak üzere CTP boru çeşitli uygulamalar adlandırılır. Ürün standartlarının hepsi performans tabanlı belgeler olmasıdır. 

ASTM (Test ve Malzeme American Society)

Şu anda, Fiberglas boru çeşitli uygulamalar için geçerli olarak kullanılan birkaç ASTM ürün standartları vardır. Bu standartlar birçok zorlu yeterlilik ve kalite kontrol testleri. Fiberglas borular bu standartları karşılamak için tasarlanmıştır.

ASTM Standartları

ASTM D3262

"Fiberglas" (Cam-Fiber Takviyeli Termoset reçine) Kanalizasyon Boru için Standart Şartname

ASTM D3517

"Fiberglas" (Cam-Fiber Takviyeli Termoset reçine) Basınç Boru için Standart Şartname

ASTM D3754

"Fiberglas" (Cam-Fiber Takviyeli Termoset reçine) Kanalizasyon ve Endüstriyel Basınç Boru için Standart Şartname

AWWA (Amerikan Su İşleri Birliği)

AWWA C950 Fiberglas borular için var olan en kapsamlı ürün standartlarından biridir. Basınçlı su uygulamaları için bu standart kalite kontrol ve prototip yeterlilik test konsantre, boru ve eklem için geniş gereksinimleri vardır. ASTM standartlarına gibi, bu bir ürün performansı standarttır.Fiberglas borular bu standardın performans gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.AWWA da hem yeraltı ve yer üstü uygulamaları için Fiberglas boru, tasarımı için birkaç bölüm içeren bir tasarım el AWWA M45 vardır.

AWWA Standartları

ANSI / AWWA C950

Fiberglas Basınç Boru 

AWWA Manuel M45

Fiberglas Boru Tasarımı 

Diğer Standartlar 

DIN,, ISO, CEN, BSI gibi diğer standart kuruluşları TSE de Fiberglas boru performans özelliklerini yayınladık. Fiberglas borular bu AWWA C950 ile çatışma değil sürece, çok bu standartları 'performans gereklerine uygun göstermektedir. 

Diğer Standartlar bazı

DIN 16868

Rohre aus glasfaserverstärktem Polyesterharz (UP-GF) 

Cam elyaf borular polyester reçine takviyeli

BS 5480

Cam Takviyeli Plastik (CTP) Borular, eklemler, Su Temini ve Kanalizasyon için Kullanım Parçaları İngiliz Standart Şartname

ISO 10639

Basınç ve olmayan basınçlı su için boru sistemleri Plastik - doymamış polyester (UP) dayalı Cam takviyeli termoset plastik (CTP) sistemleri reçine

TS EN 1796

Plastik Boru Sistemleri - Doymamış Polyester Reçine Esaslı - CTP - basınç veya basınçsız, içme ve kullanma suyu.

TS EN 14364

Plastik Boru Sistemleri - Doymamış Polyester Reçine Esaslı - CTP - basınç veya basınçsız,drenaj ve kanalizasyon.